Alati › Cene po naseljima

Oktobar 2026. · iz 1.219 javnih oglasa

Cene stanova u Kragujevcu po naseljima.

Koliko košta kvadrat stana, kuće i lokala u svakom naselju, i kolika je kirija. Raspon procenjenih prodajnih cena, osvežen na svaka dva meseca.

Stanovi: novogradnja i starogradnja posebno. Stan je novogradnja ako oglas kaže „Novo“ ili „U izgradnji“, ako je zgrada iz 2018. ili novija, ili ako ga prodaje investitor iz projekta. Kuće, lokali i kirije su zajedno, jer novih ima premalo za poseban raspon.

Starogradnja, prosek grada1.440–1.840 €po m², iz 203 oglasa
Novogradnja, prosek grada1.620–2.010 €po m², iz 363 oglasa
Najskuplja starogradnjaCentralna radionicado 2.000 € po m²
Kirija, stan u Centru6,7–7,7 €po m² mesečno, namešten
Po naseljima

Gde je kvadrat najskuplji?

Svaka traka je raspon cene po m² u naselju: od povoljnijih do tipičnih nekretnina. Upišite veličinu i odmah vidite cenu cele nekretnine; klik na naselje otvara procenu baš za njega.

Sve cene u tabeli
Stanovi, prodaja, starogradnja (€ po m²)
NaseljeOdDoOglasa
Centralna radionica1.6102.00013
Bubanj1.5701.84027
Centar1.4901.90073
Aerodrom1.5001.77013
Stanovo1.5201.70012 (okvirno)
Bagremar1.3401.84013
Erdoglija1.3801.71022
Stanovi, prodaja, novogradnja (€ po m²)
NaseljeOdDoOglasa
Centar1.7802.110155
Erdoglija1.7002.07077
Bubanj1.5301.88064
Aerodrom1.5301.77014 (okvirno)
Stanovi, izdavanje (€ po m² mesečno)
NaseljeOdDoOglasa
Bubanj7,78,524
Centar6,77,7121
Mala Vaga6,87,58 (okvirno)
Vašarište5,67,518
Aerodrom5,05,55 (okvirno)
Erdoglija4,65,620
Kuće, prodaja (€ po m²)
NaseljeOdDoOglasa
Centar8801.17033
Mala Vaga7801.01011
Vašarište78096014
Erdoglija75088013
Bresnica63098042
Sušica74087016
Maršić66090010
Aerodrom63087016
Beloševac53095012
Pivara60080030
Ilićevo57076012
Šumarice54078021
Petrovac51080014
Stanovo52074033
Bagremar47077011
Denino brdo53070010
Lokali, prodaja (€ po m²)
NaseljeOdDoOglasa
Centar1.1301.790101
Mala Vaga1.1801.41014
Lokali, izdavanje (€ po m² mesečno)
NaseljeOdDoOglasa
Centar7,18,7104
Mala Vaga6,77,413
Aerodrom4,55,710
Kako računamo

Brojevi iz oglasa, spušteni ka stvarnim.

Ne izmišljamo cene. Evo kako nastaje svaka traka.

Javni oglasi za Kragujevac

Brojimo oglase po naseljima, posebno za prodaju i izdavanje stanova, kuća i lokala. Oglasi sa greškom (cena u dinarima, pogrešna kvadratura) se odbacuju.

Tražena cena nije prodajna

Oglasi su ono što vlasnici traže, a nekretnine se prodaju jeftinije. Zato je raspon prodaje spušten ispod oglasnih cena. Kirije su kakve su u oglasima.

Ista ulica se broji jednom

Kad isti prodavac oglasi više stanova ili lokala u istoj zgradi, to je jedan glas, ne pet. Naselje se prikazuje tek uz dovoljno nezavisnih oglasa: stanovi bar 5, kuće i lokali bar 10.

Novogradnja posebno

Za stanove na prodaju čitamo „Stanje“ i godinu gradnje iz svakog oglasa; projekat investitora je jedan glas. Naselje dobija poseban raspon tek uz bar 8 takvih oglasa, inače važi prosek grada. Oglas bez tih podataka ne ulazi ni u jednu grupu.

Koliko vredi baš vaš stan?

  • Sprat, stanje, parking, terasa
  • Prodaja ili kirija
  • Za 90 sekundi
Pitanja

Cene u Kragujevcu, ukratko.

Odgovori se računaju iz istih podataka kao grafikon.

Koliko košta kvadrat stana u Kragujevcu?

Stan u starogradnji u proseku oko 1.440–1.840 € po m², u novogradnji oko 1.620–2.010 €. Najskuplja starogradnja je Centralna radionica (do 2.000 €/m²), a najpovoljnija Bagremar (od 1.340 €/m²). To su procenjene prodajne cene, malo ispod traženih u oglasima.

Kolika je kirija za stan u Kragujevcu?

U Centru oko 6,7–7,7 € po m² mesečno za namešten stan, što je za stan od 50 m² oko 335–385 € mesečno. U ostalim naseljima pogledajte grafikon (Izdavanje).

Da li su ovo cene novogradnje ili starogradnje?

Za stanove na prodaju posebno: prekidač Starogradnja / Novogradnja iznad grafikona. Stan je novogradnja ako oglas kaže „Novo“ ili „U izgradnji“, ako je zgrada iz 2018. ili novija, ili ako ga prodaje investitor iz projekta. Kuće, lokali i kirije su zajedno, jer novih ima premalo za poseban raspon.

Zašto mog naselja nema?

Naselje se prikazuje tek uz dovoljno nezavisnih oglasa (stanovi bar 5, kuće i lokali bar 10). Sa manje oglasa raspon bi bio nagađanje. Procena vrednosti za takvo naselje računa iz proseka grada.

Koliko često se cene osvežavaju?

Na svaka dva meseca, iz novih oglasa. Poslednje osvežavanje: 16. oktobar 2026..

Kupujete? Izračunajte ratu, troškove notara i povrat PDV-a za prvi stan.Kalkulator kredita →